Фізінструктор

Здоров'язберігаючі і  здоров'я формуючі технології у нашому садочку!

Пальчикова гімнастика
Пальчикова гімнастика - це інсценування віршів за допомогою  пальців;
проводиться щодня, як фізкультхвилинка на заняттях, у вільний час - як спеціальне заняття з використанням віршів, пісень, потішок, звуконаслідування.

Доріжка здоров’я
Доріжка здоров’я – це щоденно ходьба босоніж для профілактики плоскостопості, розвитку  тактильних відчуттів з використанням природних наповнювачів (сіль, пісок, каштани, фасоль, горох, гречка, масажні доріжки  тощо).
Проводиться майже на кожному фізкультурному заняті та  після денного сну.

Дихальна гімнастика
Дихальна гімнастика використовується на заняттях з фізкультури, під час ранкової гімнастики. Впродовж дня на свіжому повітрі, у добре провітреному приміщенні проводяться дихальні вправи, які забезпечують вентиляцію легенів, розвиток  грудного дихання, активізують роботу головного мозку.

Массаж
Масаж – це засіб терморегуляції, тактильний подразник, а також заспокійливий засіб для зняття втоми, використовується для профілактики сколіозу, плоскостопості та дрібної моторики рук.
У дошкільному закладі використовуються, зокрема, такі види масажу: самомасаж масажерними м’ячиками, масаж масажерними м’ячиками спинки,  масаж шишками долоньок та масажерами ступні ніг, точковий массаж,  масаж сухою рукавичкою.

Ранкова гімнастика – цікава, весела і корисна!

Кожний ранок в дитячому садку розпочинається з ранкової гімнастики,  яка передбачена в кожній віковій групі
І молодша група –  з  8.00год.
ІІ молодша група –  з  8.10год.
Середня група –  з  8.20 год.
Старша група  –   з 8.30 год.
 Ранкова гімнастика – обов’язкова складова організації життєдіяльності дітей у дошкільному навчальному закладі. Вона сприяє поглибленню дихання, посиленню кровообігу,  обміну речовин, розвитку різних груп м’язів, правильній поставі, розгальмовуванню нервової системи після сну, викликає позитивні емоції. 
Головна  вимога до гімнастики у літній період – проведення її на свіжому повітрі, а взимку –  у добре провітреному приміщенні. Для  підвищення опірності організму до несприятливих кліматичних умов одяг під час виконання вправ має бути легким.
 Добір вправ у комплексі визначається з урахуванням можливостей і стану здоров’я дітей певного віку, а також їхніх індивідуальних особливостей. Вправи повинні бути прості та доступні для виконання, доцільно включати біг, ходьбу, стрибки, інші вправи для різних груп м’язів.

Фізкультурні заняття

Заняття розглядаються як цілеспрямована та унормована форма організованої навчально-пізнавальної діяльності з фізичної культури та формування основ здорового способу життя. Вони дають змогу систематично, послідовно формувати, закріплювати й удосконалювати рухові вміння та навички, розвивати фізичні якості, давати дітям спеціальні знання та прищеплювати потребу в повсякденних заняттях фізичною культурою,  оптимізувати рухову діяльність.
Обов’язкові умови проведення занять з фізичної культури: вологе прибирання зали, провітрювання приміщення, підготовка фізкультурного обладнання  та інвентарю. Обладнання та інвентар мають бути безпечними у використанні, естетично привабливими та відповідати віку вихованцям за розмірами, вагою тощо. Одяг та взуття дітей добираються з урахуванням місця проведення занять і пори року.

Фізкультура на свіжому повітрі

Заняття на свіжому повітрі проводить вихователь групи або інструктор з фізичної культури з допомогою вихователя. До їх проведення, як і до занять в залі, можуть залучатися  музичний керівник, помічник вихователя. 
Усі заняття на свіжому повітрі мають таку саму тривалість, що й заняття у залі. Проте якщо вони проводяться у холодну погоду або з ухилом на оволодіння елементами спортивних ігор чи вправ, їхня тривалість може дещо збільшуватися (до 5 хвилин).
Оскільки ці заняття проводяться під час проведення прогулянок, то важливо правильно обрати період їх проведення: в холодну погоду їх доцільно організовувати під кінець перебування дітей на повітрі, щоб запобігти переохолодженню організму після отриманих фізичних навантажень; у теплу пору такі заняття варто розпочати через 10-15 (до 20) хвилин після виходу на майданчик, щоб діти встигли адаптуватися до погодних умов і щоб фізіологічні показники – частота пульсу й дихання – досягли належного для активної рухової діяльності рівня.

Піший перехід

     Походи за межі дошкільного закладу (дитячий туризм)   проводяться з дітьми, починаючи з молодшого дошкільного віку. Фізінструктор має ретельно готуватися до їх проведення: продумувати маршрут руху і спосіб пересування, визначати та вивчати місця зупинок і відпочинку,  враховувати при цьому  всі природні умови для проведення вправ з удосконалення рухових навичок (наявність струмочків, гірок, повалених дерев тощо). До місця призначення діти можуть іти вільно, групуючись за бажанням; шикування парами  використовується при переходах вулиць, проїжджої частини.
Під час походів використовують вправи з основних рухів, рухливі ігри з використанням дрібних фізкультурних знарядь та природних умов, а також передбачаються проведення спостережень в природі та навколишньому оточенні, елементарні бесіди, короткі розповіді краєзнавчого, екологічного спрямування, дидактичні ігри тощо.
Основна мета дитячого туризму в умовах дошкільного закладу – оздоровлення малят, запобігання гіподинамії, оптимізація рухового режиму, вдосконалення рухових навичок.

Рухливі ігри

     Рухливі ігри включаються до різних форм роботи  з дітьми (занять, свят, розваг, походів тощо) після їх попереднього розучування.
Їх  проводять в усіх вікових групах щодня: під час ранкового прийому, на прогулянках, ввечері. Усього протягом дня проводиться п’ять-шість рухливих ігор, а влітку – шість-сім.
Протягом дня слід проводити рухливі ігри різних видів: сюжетні й безсюжетні, ігри змагального типу, з елементами спортивних ігор (баскетбол, футбол, городки, бадмінтон, настільний теніс, хокей з м’ячем і шайбою)  та спортивних вправ (катання на санчатах, ходьба на лижах), забав (серсо, кільцекид, кеглі) тощо.
Навчання елементів більшості спортивних ігор і вправ спортивного характеру здійснюється на заняттях з фізичної культури, а закріплення – на прогулянках.

Вгору