Пам’ятка

Перша долікарська допомога
дітям-алергікам при укусах комарів, мокреців, інших дрібних комах.

 • Діти-алергіки, які відвідують дошкільний заклад у весняно-літній період, можуть постраждати від укусів комах, слина яких містить алергени, на прогулянці у парку, лісі, екскурсії на відкритому повітрі, навіть у приміщенні..
 •  У дітей, які схильні до алергії, часто навіть, одиночні укуси можуть викликати алергічну реакцію на слину комарів, комах. Тому, як у і у випадку з укусами перетинчастокрилих. У приміщеннях слід вдаватися до запобіжних заходів, а саме завішувати вікна та двері дрібною сіткою, аби комарі не могли попасти у приміщення.
 •  Для більшої ефективності можна використовувати репеленти – речовини, що відлякують комах. На сьогодні існує великий вибір хімічних репелентів. Природні репеленти ж отримують з листя  томатів, лаванди, гвоздики, аніса, кедра, евкаліпта тощо. Однак зауважте, що лікарі не радять наносити ці речовини на дитячу шкіру. Репелентом слід лише обробити сітку, яка прикриває вікна.
 •  Якщо у приміщенні вже залетіли комарі, слід використовувати інсектициди – речовини, що вбивають комах. Найбільш поширеними сьогодні є фумігатори – речовини для викурювання комарів ( спіралі, свічки, рідини, пластинки ). Можна також використовувати ультразвукові  відлякувачі..
 •  Якщо дитину вкусив комар, мокрець або інша дрібна комаха, необхідно:
 • Прикласти щось холодне до місця укусу;
 • Зняти свербіж та набряк від укусу за допомогою спиртовмісних настоянок( борний спирт, настоянка календули, навіть корвалол чи валокордин );
 • Намазати місце укусу маззю арніки або іншим антигістамінними гелем тощо;
 • Дати дитині  антигістамінний препарат.
 • У разі розвитку алергічної реакції, супроводжуваної набряком, який збільшується, нудотою та утрудненим диханням, необхідно терміново звернутися до лікаря.
 •  Невідкладної допомоги потребують усі діти з численними укусами, вираженими алергічними реакціями та при будь-якій зміні загального самопочуття навіть після одиночного укусу.

Пам’ятка
для батьків про гігієнічні вимоги
до одягу дитини

Поверхня виробів, що не контактує безпосередньо зі шкірою дитини, може бути оздоблена синтетичними матеріалами.
Дозволено використовувати поліамідні текстуровані нитки для зашивання миска в дитячих панчішно-шкарпеткових виробах.
Костюми купальні, карнавальні, бальні і театральні, одяг святковий носити епізодично.
Як підкладку в одязі дітей можна використовувати синтетичні тканини.

Для дітей до трьох років

Одяг першого і другого шарів має бути виготовлений винятково з натуральних тканин.
Дозволено використовувати штучну тканину як підкладку одягу третього шару.
З’єднання деталей, обметування зрізів. Оздоблювальні шви одягу можуть бути зроблені синтетичними нитками, якщо шви не контактуватимуть зі шкірою дитини. Шви готових виробів мають бути закріплені.
На білизні дітей можуть бути аплікації, вишивки, оздоблення швів із синтетичних та штучних матеріалів, також обробки, виконані методом друку та термодруку, якщо вони не стикатимуться з тілом дитини.

Для дітей від трьох до семи років

Дозволено одягати панчішно-шкарпеткові вироби з пряжі змішаних волокон (50% натуральних і 50% хімічних волокон )
Одяг другого шару може бути з натуральних, штучних та змішаних тканин, вміст натурального волокна в останніх має бути не менше 50%.
Білизна першого шару (труси, майки ) з хімічних волокон, вовняної чи напіввовняної пряжі для дітей повинна мати внутрішню бавовняну ластку.

Пам’ятка
для батьків про гігієнічні вимоги
до взуття дитини

Вкладна устілка та підкладка взуття дитини мають бути виготовлені з натуральних матеріалів (підкладочна шкіра, тканини, трикотажні полотна тощо).
Штучні та синтетичні матеріали допустимі лише для верху взуття дитини.
Для верху взуття дітей віком від одного до трьох років дозволено використання штучних та синтетичних матеріалів, однак за умови виготовлення внутрішньої підкладки з натуральних матеріалів.
У зимовому взутті дитини підкладка може бути зі штучного хутра та байки.
У закритому взутті дитини заборонено використовувати підкладки зі штучної та/або синтетичної шкіри.
Носкова частина взуття дитини має бути ширшою за пучкову та відповідати висоті плюсфалангового суглоба великого пальця стопи.
У взутті дитини підбори  мають бути  низькими. Висота підборів повсякденного дитячого взуття  має становити  5-10 мм.
П’яточна частина дитячого взуття має щільно охоплювати п’яту і бути стійкою.
У літньому взутті дитини допускають відкриту п’яточну частину за умови її фіксації, забезпечення стійкості стопи  під час ходіння та зручного закріплення взуття на  нозі. 

Пам’ятка
для батьків щодо профілактики захворювань
дихальної системи дитини

Для запобігання захворюванням дихальної системи необхідно підвищувати опірність її організму інфекціям систематичним  загартовуванням з раннього віку. Для зміцнення здоровя важливі прогулянки на свіжому повітрі за будь-якої погоди, а також регулярне проведення процедур.
Роботу органів дихання порушують поширені серед дітей захворювання – гострі респіраторні  інфекції, бронхіт, грип і пневмонія. Основними профілактичними та протиепідемічними заходами є  проведення щеплень, своєчасне обмеження контактів дитини з хворими в разі виявлення інфекцій.
Запобігання гострим і хроні нічним захворюванням верхніх дихальних шляхів та вчасне їх лікування є  профілактикою розвитку алергічних захворювань – бронхіальної астми та астматичного бронхіту.
Важливу роль відіграє гігієна приміщення, в якому перебуває дитина. Оптимального стану повітря в приміщенні досягають провітрюванням, обігрівом холодного повітря , зволоженням у випадку надлишкової його сухості.
Тривале перебування дитини в сирому прохолодному приміщенні неприпустиме, оскільки призводить до захворювань дихальної системи.
Дитині в жодному разі не можна перебувати в задимленому приміщенні  або поруч з людьми , які курять.
Сприятливо впливають на кровообіг. Теплообмін та вентиляцію легенів  
фізичні вправи. Систематичні тренування – дієвий спосіб захисту від хвороб.
Профілактика  загострень хронічних запальних захворювань бронхів і легенів передбачає систематичні заняття дихальною гімнастикою.
У профілактиці застійних пневмоній особливе значення належить лікувальній гімнастиці.
Украй необхідно додержуватися раціонального харчування. Раціон дитини має містити достатню кількість білків та вітамінів А. Д, групи В і особливо вітаміну С, дефіцит якого найгостріше відчувається навесні.
У разі виявлення алергічних реакцій у дитини слід уникати контакту з алергенами.

Вгору